Poleć znajomego

Senior Agile Coach

Podaj nam swoje imię, nazwisko oraz adres e-mail. Otrzymasz od nas wiadomość z ofertą pracy. Ty przekażesz ją znajomemu, który Twoim zdaniem idealnie nadaje się na to stanowisko! Zanim to zrobisz, zapoznaj się proszę z REGULAMINEM programu polecania osób do pracy w naszej firmie.

Kogo szukamy

Dołącz do nasPracuj w Atenie

Lokalizacja: Sopot

Dołącz do zespołu LACE jako doświadczony agent zmiany mogący swobodnie działać na dowolnym poziomie organizacji poprzez coaching, mentoring oraz jako lider posiadający wiedzę i doświadczenie w zakresie wprowadzania metodyk zwinnych i transformacji organizacji.

Realizowane zadania:

  • budowanie strategii zwinnej transformacji w ramach zespołu LACE (Lean Agile Center of Excellence),
  • bezpośrednia współpraca z zarządem oraz managementem,
  • ocena obecnego środowiska organizacyjnego oraz tworzenie rekomendacji optymalnych praktyk agile – współtworzenie backlogu transformacji,
  • wsparcie w transformacji organizacji na poziomie biur oraz inicjatyw między biurowych,
  • wprowadzanie w organizacji zwinnych metodyk skalowania agile na poziomie kilku zespołów, artów oraz portfolio – metodyka SAFe,
  • monitorowanie procesu zwinnej transformacji, w tym zalecanie zmian i wprowadzanie odpowiednich wskaźników wspierających ciągłe doskonalenie organizacji,
  • coaching zespołów w adaptacji metodyk zwinnych,
  • coaching i mentoring dla Scrum Masterów, Product Ownerów lub RTEs (release train engineer) w bieżącym prowadzeniu projektów w metodykach zwinnych,
  • komunikowanie się i współpraca z interesariuszami, sponsorami i decydentami. wsparcie w adaptacji podejścia agile,
  • prowadzenie szkoleń dla zespołów, dedykowanych ról, klientów z zakresu agile ,
  • praca w międzynarodowym środowisku z zespołami rozproszonymi.

Jakich umiejętności wymagamy?

  • doświadczenia w przeprowadzaniu transformacji Agile w średnich lub dużych organizacjach,
  • najmniej 4-letnie doświadczenie w stosowaniu zwinnych metod (pełnienie roli Scrum Mastera, Agile Coach’a),
  • co najmniej 3 letnie – prowadzenie projektów IT, kierowanie zespołami wytwórczymi lub doświadczenie w procesie wytwarzania lub utrzymania oprogramowania,
  • doświadczenie w coachingu i mentoringu dla kierownictwa wyższego szczebla, interesariuszy, Product Ownerów, Scrum Masterów, Agile Coachów, członków zespołów,
  • znajomość skalowania metod zwinnych, szczególnie SAFe,
  • certyfikaty w zakresie agile, scrum, kanban, skalowanie agile (np., Scrum.org, SAFe, LeSS, Nexus),
  • certyfikaty coachingu grupowego takie jak ICF czy ICC będą dodatkowym atutem.

Ponadto:

  • wykształcenie wyższe,
  • doświadczenia w pracy w firmie zajmującej się wytwarzaniem oprogramowania,
  • znajomości języka angielskiego co najmniej na poziomie B2,
  • samodzielności, odpowiedzialności i orientacji na cel,
  • umiejętności tworzenia i prowadzenia prezentacji, pracy z grupą, umiejętności rozwiązywania problemów i kreowania rozwiązań,
  • wysokich umiejętności komunikacyjnych,
  • umiejętności pracy w zróżnicowanym i rozproszonym zespole,
  • umiejętności budowania zespołu,
  • doświadczenie w wystąpieniach publicznych na konferencjach/ meetupach będzie dodatkowym atutem,
  • znajomość tematyki ubezpieczeniowej, będzie dodatkowym atutem.

Idealnie pasujesz do naszego zespołu jeśli:

  • łatwo nawiązujesz kontakty, jesteś osobą komunikatywną, otwartą i lubisz pracować w zespole,
  • rzetelność i zaangażowanie w wykonywaniu powierzonych zadań to Twoje hasło przewodnie,
  • jesteś samodzielny i sprawnie organizujesz sobie pracę,
  • innowacyjność i kreatywność to Twoje drugie imię.

Co oferujemy?

CZAS
Szanujemy Twój czas. Pracujemy zadaniowo, oferując elastyczne godziny pracy.

ROZWÓJ
Jest ważny również dla nas. Zapewniamy udział w konferencjach, szkoleniach, certyfikacjach, a także możliwość prowadzenia wykładów dla społeczności branżowych i studentów uczelni technicznych. Prowadzimy bloga technologicznego, gdzie możesz publikować własne treści eksperckie.

SPORT
Uwielbiamy. Prowadzimy 8 sekcji sportowych m.in.: (piłka nożna, żeglarstwo, narciarstwo, kolarstwo, gokarty, biegi, tenis stołowy). Dofinansujemy kartę Multisport dla Ciebie i Twoich bliskich.

RODZINA
Jest dla nas ważna. Podczas wakacji i ferii zimowych organizujemy bezpłatne warsztaty dla dzieci pracowników.

EKIPA
Jesteśmy zgraną paczką. Lubimy siebie nawzajem, dlatego wspólnie spędzamy czas w pracy oraz po godzinach. Chodzimy na imprezy integracyjne, sportowe oraz rodzinne. Wspólnie jemy posiłki w stołówce firmowej oraz rozgrywamy zacięte mecze w piłkarzyki czy FIFĘ w naszych chillroomach.

OPIEKA
Jeśli podjęcie pracy w Atenie wiązałoby się dla Ciebie z przeprowadzką, wówczas otrzymasz od nas pakiet relokacyjny, a także dodatkową pomoc na miejscu. Nasza opieka to również indywidualny pakiet medyczny oraz zniżki na ubezpieczenie. Dodatkowo jako pracownik Ateny będziesz mógł korzystać z naszego mieszkania służbowego w Sopocie.

  • Atena Usługi Informatyczne
    i Finansowe S.A.

    ul. Rzemieślnicza 33
    81-855 Sopot
    tel.: + 48 58 768 07 00