Poleć znajomego

DevOps Engineer

Podaj nam swoje imię, nazwisko oraz adres e-mail. Otrzymasz od nas wiadomość z ofertą pracy. Ty przekażesz ją znajomemu, który Twoim zdaniem idealnie nadaje się na to stanowisko! Zanim to zrobisz, zapoznaj się proszę z REGULAMINEM programu polecania osób do pracy w naszej firmie.

Kogo szukamy

Dołącz do nasPracuj w Atenie

Lokalizacja: Sopot

Na czym będą polegały Twoje zadania?

  • przygotowywanie środowisk wytwórczych i zarządzaniu nimi w ramach realizowanych projektów zgodnie z wymaganiami biznesowymi i standardami technologicznymi firmy,
  • automatyzowanie działań administracyjnych w zarządzaniu środowiskami,
  • administracja systemami, serwerami aplikacji,
  • wsparcie procesu Continuous Integration/Continuous Delivery,
  • współpraca z zespołami developerskimi w procesie automatyzacji wytwarzania oprogramowania,
  • realizacja zadań związanych z bieżącym utrzymaniem systemów informatycznych,
  • wsparcie zespołów wytwórczych w analizie i rozwiązywaniu problemów zgłoszonych na środowiskach wytwórczych i produkcyjnych Klienta,
  • analiza, optymalizacja i utrzymanie systemów informatycznych,
  • projektowanie, przygotowanie i utrzymanie środowisk testowych,
  • wsparcie merytoryczne związane z integracją systemów,
  • wsparcie w koordynacji pracy zespołu utrzymania

Jakich kompetencji i umiejętności szukamy?

  • znajomość systemów operacyjnych Linux i Windows (administracja, pisanie skryptów),
  • znajomość serwerów aplikacji Jboss/WildFly, Tomcat, Apache, Ngnix,
  • znajomości zagadnień administracji bazami danych (Oracle, IBM DB2, PostGreSQL, MS SQL),
  • znajomość technologii, Docker, Kubernetes, Jenkins, GIT, SVN, Bitbucket, Ansible, Chef, Puppet, PowerShell, Python, Bash, Atlasian tools (JIRA, Confluence),
  • znajomość zagadnień z zakresu administracji ElasticSearch, Sentinel, Zookeeper, Redis, WSO2, ESB, WildFly, Nginx, Kawka, Zabbix, Grafana/Prometheus, Weblogic, webMethods,
  • znajomość narzędzi programowania PLSQL, VBA, Groovy, Eclipse, Toad for Oracle,
  • znajomość technologii wymiany danych XML, JSON,
  • znajomość platform integracyjnych ESB (WSO2, Mule, ServiceMIX),
  • znajomość technologii Kafka kolejek JMS (IBM MQ, Rabit MQ),
  • samodzielności w rozwiązywaniu problemów,
  • proaktywności w działaniu, otwartość na realizację zadań/projektów,
  • determinacji do poszerzania i pogłębiania wiedzy oraz umiejętności

Mile widziane:

  • znajomość metod wytwarzania oprogramowania w tym metod zwinnych Agile/Scrum,
  • znajomość procesów/metodyk ITSM, ITIL V3/V4, AgilePM, Prince2, SAFe,
  • znajomość technologii chmurowych,
  • znajomość zagadnień hurtowni i migracji danych,
  • umiejętność tworzenia narzędzi wspomagających zarządzanie i wytwarzanie oprogramowania,
  • znajomość zagadnień bezpieczeństwa na poziomie systemu operacyjnego, serwerów aplikacji, baz danych,
  • umiejętność myślenia analitycznego,
  • znajomości języka angielskiego na poziomie średnio zaawansowanym

Co oferujemy?

CZAS
Szanujemy Twój czas. Pracujemy zadaniowo, oferując elastyczne godziny pracy.

ROZWÓJ
Jest ważny również dla nas. Zapewniamy udział w konferencjach, szkoleniach, certyfikacjach, a także możliwość prowadzenia wykładów dla społeczności branżowych i studentów uczelni technicznych. Prowadzimy bloga technologicznego, gdzie możesz publikować własne treści eksperckie.

SPORT
Uwielbiamy. Prowadzimy 8 sekcji sportowych m.in.: (piłka nożna, żeglarstwo, narciarstwo, kolarstwo, gokarty, biegi, tenis stołowy). Dofinansujemy kartę Multisport dla Ciebie i Twoich bliskich.

RODZINA
Jest dla nas ważna. Podczas wakacji i ferii zimowych organizujemy bezpłatne warsztaty dla dzieci pracowników.

EKIPA
Jesteśmy zgraną paczką. Lubimy siebie nawzajem, dlatego wspólnie spędzamy czas w pracy oraz po godzinach. Chodzimy na imprezy integracyjne, sportowe oraz rodzinne. Wspólnie jemy posiłki w stołówce firmowej oraz rozgrywamy zacięte mecze w piłkarzyki czy FIFĘ w naszych chillroomach.

OPIEKA
Jeśli podjęcie pracy w Atenie wiązałoby się dla Ciebie z przeprowadzką, wówczas otrzymasz od nas pakiet relokacyjny, a także dodatkową pomoc na miejscu. Nasza opieka to również indywidualny pakiet medyczny oraz zniżki na ubezpieczenie. Dodatkowo jako pracownik Ateny będziesz mógł korzystać z naszego mieszkania służbowego w Sopocie.

  • Atena Usługi Informatyczne
    i Finansowe S.A.

    ul. Rzemieślnicza 33
    81-855 Sopot
    tel.: + 48 58 768 07 00